Jdi na obsah Jdi na menu
 


Události 2010

8. 1. 2011

11. 12. 2010 - naše poslední letošní agi závody ve Svojeticích s krásným názvem Vánoční dárek. Cesta tam byla více než náročná, ale dojely jsme, v hale byl supr nebořivý povrch, parkury stavěla Alice Glöcknerová a já poslouchala :) ... jump jsme měly hodně dobře rozběhnutý, ovšem jedno neurčité Luciášovo mávnutí mě nepřesvědčilo, že tu skočku mám skočit, tak jsem ji pro jistotu vynechala - disk :), zkouška doběhnutá, ale skočená zona na kladině - druhé místo, agi čistý (i když zona na áčku velice nepřesvědčivá :) ) a vyšlo z toho krásné první místo :) ... pohodový, i když trochu mrazivý, závěr agilitního roku a teď už se jen těšit, co nám přinese rok nový :))

27. a 28. 11. 2010 - poslední listopadový víkend jsme se vydaly za Olinkou, abychom zase jednou pořádně potrénovaly ... plány a běhání nám trochu kazila čerstvá sněhová nadílka, přesto jsme se snažily naučit se toho zase co nejvíce :) ... jako obvykle patří Olině velký dík za obrovskou trpělivost :)

28. 10. 2010 - podzimní závod v Hradci Králové - mrazivý, ale prosluněný příjemný den, běhavé i když trošičku motavé parkury paní rozhodčí S. Podmolové - jumping čistý, rychlý, Luciáš spokojená, 1. místo :), ve zkoušce jsem skočila zonu, ale za to si může Luciáš sama, neměla se mi tam motat :D, ale i tak mi to vyneslo 3. místo, agility znovu čistě, ale s menším výletem za dvojskokem a čtvrté místo ... nemohla jsem sváteční den strávit lépe :)) ... za videjka děkujeme Evičce :)

10. a 24. 10. 2010 - naše neoficiální závody RY ko MY pořádané společně s agiliťáky z Mýta ... tedy Rychnov kontra Mýto :)) ... první kolo jsem běžela v Mýtě, kde jsem vyrobila tři chyby v běhu agility a čistě zaběhla jump, což mi v součtu vyneslo 5. místo, tak nějak podobně jsem běžela i druhé kolo u nás v Rychnově, tedy dvě chyby v agi a čistý jump, v součtu místo 3. :)) ... a protože se sčítají všechny čtyři běhy za obě kola dohromady, vysloužila jsem si v kategirii small 3. místo :) ... a protože jde i o to, která organizace (tedy její zástupci) zvládnou obě kola lépe, musím s potěšením říct, že po loňském fiasku zůstal letos putovní pohár u nás v Rychnově :))

2. 10. 2010 - po několika dosti propršených dnech jsme se vydali na závody za celkem slušného počasí - od rána bylo jasné, že bude hezky, i když teploty příliš vysoké nebyly :) ... Opsion 013, krásný Havlovický trávník (ráno zcela pokryt jinovatkou), vypečené parkury Alice Glöcknerové :)) - jumping jsem běžela celkem hezky, ovšem jen do chvíle, než jsem se od Luciáše odpojila a ta nějak nestihla cokoliv a už jsem byla v tunelu :) a pak už to zas bylo v pohodě, zapeklitou, ale hezkou trojkovou zkoušku jsem kupodivu dala čistě a vyneslo nám to první místo a první obhajovací zkoušku :), při běhu agility jsme byly s Luciášem mimo obě a podle toho to taky vypadalo - disk jak vyšitej a hned několikrát :)) ... během závodů nám pořadatelé přes net zprostředkovávali běhy z mistrovství světa v agility a dneska už víme, že Česká republika má svého vicemistra v kategorii small - je jím Verča Krčmářová a její parson Fantom Černý faun alias Kvído :) ... blahopřejeme :)

a abych se nenudila až tak moc, když je venku tak hnusně, zkouší na mě Luciáš různé triky :) ... a učí mě i hazardním hrám - tedy třeba "skořápky" :) - chvíli jsem natvrdle lítala kolem nich, ale když jsem pochopila, že se vždy pod jednou z nich skrývá pamlsek, který hnedle po nalezení a ulovení je můůůj, začlo mě to bavit ... mé z prvních pokusů jsou tu a tu :D ... taky mě Luciáš učí uklízet hračky, ale to "jako" nechápu :)), v tom budu asi po ní :))

28. 10. 2010 - prodloužený víkend a venku počasí, že by psa nevyhnal :( ... přesto jsme se ve sváteční den vydaly do Rýzmburku na dvojzkoušky, kde nám parkury stavěl p. A. Grygar ... účastníků moc nedorazilo (ani se jim nedivím), díky změně organizace jsem na své tratě musela docela dlouho čekat, terén trochu promáčen ... tratě nebyly nijak náročné, pan rozhodčí je rozumně přizpůsobil terénu, přesto jsem v první zkoušce zvládla vyrobit odmítnutí - když mě Luciáš vysílala dál od sebe do tunelu a mně se od ní tak nechtělo :), ve druhém běhu jsem se zvládla disknout, když jsem z tunelu utekla na jinou překážku, tu se mi od Luciáše najednou nějak chtělo :) - v tomto běhu jsem si ale prvně vyzkoušela v parkuru překážku "stůl" a nutno podotknout, že jsem ji nedala :D ... prostě mi pět vteřin přijde dlouho, odpočítávání mě pěkně hecovalo, takže jsem Luciáše seřvala a zkusila utéct dřív, po opravě už jsem to teda vydržela, ale řvala jsem slušně :D

 

11. a 12. 9. 2010 - Žamberk - Mistrovství České republiky v agility - více o MR zde :)

      

(dva běhy natočené a zpracované Michalem Vokrouhlíkem)

28. 8. 2010 - tentokrát jsme si zajely zaagilitit do Vysokého Mýta, kde nás čekalo uplakané počasí, rozhodčí Antonín Diviš, celkem dost náročné tratě a náš první start ve trojkách :)) ... poslední dobou se nám nedaří doběhnout jumpy a ani tady tomu nebylo jinak, trochu delší oblouk a místo do tunelu jsem krásně naběhla do slalomu :) ... zkouška SA 3 - moje úplně první /to bílé na té zemi není sníh, ale hobliny :) /, Luciáš celkem nervozní, trať už celkem rozbahněná a jedna malá odmítačka díky Luciášovu uklouznutí znamenala čtvrté místo - na první trojky to jde, ne :) ... agility - ani tato trať nepatřila k těm jednoduším, ale my se zdárně dostaly až ke konci (no zdárně, po delší době jsem si skočila zonu a ještě navíc na houpačce), nikoliv do konce ... Luciáš se smekla tak až sebou švihla a než stačila cokoliv, místo poslední skočky jsem si vybrala tunel, který ležel hnedle vedle :)) ... holt na takto náročný terén ani nové kopačky nestačily, ale i tak byly závody fajn :)

21. 8. 2010 - agility závody v Jičíně, rozhodčí Veronika Vostrá, počasí ucházející, parkury "celkem jednoduché" a běhavé, přesto jsme tak úplně jednoduše nezaběhly :)) - jumping - nenáročná trať s nějakou tou pastí, přesto si Luciáš špatně naběhla a já vyrobila odmítačku, při druhé odmítačce po francouzské otočce už jsme neopravovaly a doběhly si pro disk :), zkouška SA 2 (pro tento rok naše poslední, video nevím proč nejde nahrát) - tu jsme zvládly čistě a celkem rychle a doběhly si pro první místo, agility - taky čistý, jen trochu pomalejší oproti ostatním a páté místo :))

13. a 14. 8. 2010 - závody v Žamberku vždy začínají už v pátek, a to zkouškou, i tentokrát naše běhy posuzoval Zdeněk Spolek ... asi hodinku před zahájením závodů se Žamberkem prohnala deštivá smršť, která žamberecké cvičiště proměnila v jednu velkou kaluž ... i přesto jsme se rozhodly nastoupit a zkusit zaběhnout v takto náročném terénu - běh v kanadách není nic moc (v těch běhala Luciáš, ne já :D ) a voda pod mýma choulostivýma packama se mi vůbec nelíbila, přesto jsem statečně běžela a doběhla si pro druhé místo :) ... na noc jsme jely domů a Luciáš doufala, že se snad do rána stane zázrak a cvičák bude OK - zázrak se nestal, celou noc lilo jak z konve - a tady se patří PODĚKOVAT pořadatelům za jejich flexibilitu a statečnost, že závody nevzdali :)) ... jejich cvičák byl sice pro závody tentokrát odepsán, přesto se našel luxusní plac na nedaleké louce, kde se dalo běhat v suchých kopačkách :)) ... během pár okamžiků sem nastěhovali všechny překážky, časomíru, ozvučení a vůbec vše, co je třeba a my mohly vyrazit na trať ... jump se nám tentokrát vůbec nepovedl, Luciáše jsem rozhodila útěkem k tunelu který nebyl v pořadí ... nějak jsme se z toho vymotaly a hned v zápětí se diskly :), ve zkoušce už jsem šlapala jak hodinky a doběhla si pro první místo, v běhu agility Luciáš ke konci nestihla to co chtěla, takže maličko zmatek, přesto jsme zvládly doběhnout čistě na třetím místě :)) ... za všechna videjka děkujeme Evičce :)

7. 8. 2010 - závody Opsion 012 v Havlovicích, kde posuzoval p. rozhodčí Petr Noga ... luxusní trávník se po vydatném dešti trochu měnil v bahniště, ale kupodivu nápor agiliťáků přežil bez úhony, jen běh v kalužích není zrovna ideální ... tratě byly celkem pohodové, i když ne jednoduché a disk v jumpu i ve zkoušce byl způsoben nesprávným postavením psovoda na trati :)) (jsou věci, které Luciáš pochopí vždy až po neoblomném hvizdu píšťalky :D ), parkur agility už jsme zaběhly čistě, ale dosti pomalejí než jiní :)

31. 7. 2010 - letní agi hrátky u nás na cvičáku - žádné závody, žádný stres, hlavně zábava a to jak pro nás psíky, tak především pro páníčky ... soutěžilo se v různých veselých disciplínách, jako byla třeba tuneliáda, hračkiáda nebo běh přes překážky okolo celého cvičáku :)

♣ červenec 2010 - zbytek července už jsem si užívala závodního volna, ale nezahálela jsem - opět jsme se s Luciášem zúčastnily tréninků na soustředění u Oliny Edrové v Brně, kde jsme se učily novým kouskům jak co nejlépe překonat nástrahy tratí, opakovaly to, co už bychom umět měly ... něco nám šlo, něco méně, ale i tak jsme si tréninky užívaly :)) a Olince patří obrovský dík, že to s námi vydržela a trpělivě Luciášovi vše vysvětlovala :)

5. 7. 2010 - závodní pauza je nějaká dlouhá a tak Luciáš našla na poslední chvíli dvojzkoušky v Lomnici nad Popelkou :) ... tam jsme ještě nebyly a tak jsme se vydaly zase jednou vyzkoušet parkury  Petra Rybáře ... a tentokrát to nebyla cesta zbytečná :) oba běhy jsem dala čistě a celkem rychle a oba běhy SA 2 jsem vyhrála :))

13. 6. 2010 - abychom se ujistily, že zábavou číslo jedna je pro nás agility, pojaly jsme s Luciášem tento víkend ryze neagilitně :)) ... v sobotu jsme se účastnily coursingu v Brně, kde se pořádal parson cup - v naší kategorii - profi feny (aneb feny s coursingovou licencí) - jsem skončila třetí :) - aby nedošlo k omylu, coursing mě moooc baví, jen ty závody jsou tak trochu o ničem, takže je budem provozovat v omezené míře, radši dáme přednost tréninkům :) ... a dneska jsem se po dlouhé době zúčastnila výstavy (krajské), kde jsem ve třídě pracovní vyfásla VD 3 a přesvědčily jsme se, že výstavy už fakt nee :)) (není nad to, pustit hrubosrstého teriéra den před výstavou do vody, ale když ono bylo takové vedro :)) a mimo jiné jsem se dozvěděla, že se svými 32 cm jsem na horní hranici výšky, přičemž standard uvádí 35 cm :)) - tak já vám teda nevím ) ... takže hurá zpátky k agilitění, i když teď budu mít asi tak do srpna závodní pauzu (no ještě uvidíme), ale trénovat budemě směle dál :))

7. 6. 2010 - po třech týdnech každodeních lijáků jsem si užila krásně prosluněný víkend na Rozkoši, kde již tradičně Sultánci z Havlovic pořádali závody agility ... ještěže mě Luciáš občas pustila do vody, na taková vedra si musím zvykat postupně :))

29. 5. 2010 - zase jsme se vydali dál než "za humna" a to konkrétně na dvojzkoušky do České Lípy. Původní plán byl zkusit letos kvalifikačky, ale plány se změnily a tak jsem si zaběhla dvě dvojkové zkoušky od Alice Glöcknerové, obě čistě, obě na bedně a ... a můžem do trojek (ale s tím ještě chvíli počkáme) :-)) ... první zkouška - první místo, druhá zkouška - druhé místo :))

25. 5. 2010 - nezvykle v neděli jsme se vydali na závody agility do Sezemic, kde "pískala" p. rozhodčí Slávka Podmolová ... a závody to byly nezvykle vydařené :-D ... celkem jednoduchý a hodně běhavý (dva rovné tunely za sebou jsou fakt lahůdka :) ) jumping jsem vyhrála, stejně tak jako technicky náročnější, ale taky běhavou dvojkovou zkoušku, můj start v parkuru agility byl trochu ohrožen, neb se z blízké střelnice ozývala střelba, ale naštěstí přestali střílet včas a já si mohla beze strachu doběhnout pro třetí místo ... Luciáš se mnou byla více než spokojená, neb jsem byla pozorná a hlavně jsem neodflákla žádnou zonu :)) ... a i to počasí mělo celkem rozum :-D

8. 5. 2010 - parádní procházka - celých 15 km při pochodu přes tři hrady :-) ... počasí sice nic moc, ale asi lepší, než kdyby celou dobu pařilo žblunce :-))

7. 5. 2010 - dneska jsme se ze zpravodaje klubu chovatelů teriérů dozvěděli, že jsem se umístila na 3. místě v soutěži o nej teriéra KCHT za rok 2009 v kategorii "ostatní výkon" :-) (druhou kategorií byl lovecký výkon)

3. 5. 2010 - psí klucí měli pravdu - dneska jsem se začala hárat ... a aby toho nebylo málo, tak mě Luciáš zase voškubala do hola, prý abych stihla zarůst do výstavy, no chápete někdo tu logiku :-D

1. 5. 2010 - tentokrát jsme se na dvojzkoušky vydaly do Brna a nebyly bychom to my, kdyby nás opět nevypekla navigace - tentokrát se sice nevypla, jen nám "jste na místě" oznámila kdesi uprostřed Brna na tramvajových kolejích :-)) ... dostala druhou šanci a na Zetor nás přeci jen dopravila :-) ... zkoušky nám tu postavila Lenka Pánková ... první zkouška byla celkem běhavá a ani ne moc náročná, i když pro mě by se tu pastičky našly, těm jsem se ovšem vyhla a po delší době zaběhla dvojku čistě a ještě navíc na druhém místě :-)), druhá zkouška už byla trochu technicky náročnější a opačná díra tunelu znamenala disk :-)) ... výlet jsme zakončily návštěvou u bordeřích štěňátek naší kamarádky Jerry :-))

22. 4. 2010 - o víkendu jsem závodila v HK na Zlaté překážce (zatím jen výsledky a videa, článek možná časem :-)) )

3. 4. 2010 - vyrazily jsme s Evčou a Brownie opět do Prahy na dvojzkoušky - cesta tam byla tentokrát trochu náročnější, neb nás opět vypekla navigace (tentokrát jiná) a ty naše holky se zvládly ztratit, ale do Masečína jsme dojely včas :-)), běhy nám tentokrát vymýšlel a posuzoval pan rozhodčí P. Rybář a já ani jeden běh nedoběhla do cíle bez disku :-) - první zkoušku (v půlce běhu došla baterka, takže disk neuvidíte :-)) ) jsem zvládla skoro až do konce, jen jsem se odpojila před poslední překážkou, ale na "skoro" se v agi nehraje, že :-), druhá zkouška (ani toto video není celé, neb to Luciáš zabalila po opravě kladiny) byla vypečená hnedle od začátku a kdo ví, jestli bychom tu náročnou sekvenci zvládly, kdyby se Luciáš nezahrabala do písku tak, že se nestihla rozběhnout :-))

20. 3. 2010 - Opsion 009 v Hradci, rozhodčí opět pan Spolek ... jumping jsem zaběhla celkem rychle a bez zbytečného cestování, ale paní Žakelína mi stejně dala asi 4 vteřiny :o), i tak se mi povedlo urvat 3. místo :-), dvojkovou zkoušku jsem zvládla téměř až do konce, kde jsem si mezi třemi dírami tunelů sice vybrala tu správnou, ale v zápětí jsem se vrátila a zkusila to jinudy :-)) a krásný, jednoduchý, rychlý parkur agility jsem dala bez zon na áčku a na houpačce ... je na čase začít pořádně trénovat i ostatní zonovky a ne jen kladinu ... no a hlavně už vážně musíme s Luciášem udělat něco s tou naší kondičkou :o) ... ještě že už začíná být venku hezky a přestanem se válet doma :-)) 

6. 3. 2010 - vydaly jsme se zkusit štěstí na dvojzkoušky až do daleké Prahy :o), konkrétně do Masečína ... poté, co nás zradila navigace - teda spíš Luciášovo autí, neb ji nedodalo potřebnou šťávu :-D - a nechala nás uprostřed "matičky" ať ty naše holky dělají co umí, jsme se kupodivu asi na druhý pokus dostaly s Brownie (no a i s našima paničkama) na místo určení a zaběhly si celkem běhavé dvojky pana Spolka ... v prvním běhu jsem nedodělala slalom, takže 5. místo s chybou, ve druhém běhu jsem zvolila trochu jinou trať než Luciáš, takže disk jak vymalovanej :-)) ... ale zony v pořádku :o)

28. 2. 2010 - Luciáš mě za odměnu vzala pod Kunětickou horu, kde se běhalo za střapečkem a kde jsem si dovyběhala coursingovou licenci ... takže teď už můžu oficiálně závodit :-))

27. 2. 2010 - závody agility - Opsion 008 :-)

21. 2. 2010 - dneska jsem oslavila svoje třetí narozeniny :-)

31. 1. 2010 - jen tak pro zábavu tři videjka :o) ...1. zimní plavání ... 2. Kerčule sněhulák ... 3. tři psi a jeden tenisák :-)

24. 1. 2010 - včera jsem vyrazila na svoje první letošní závody - na Opsion 007 do Hradce Králové :-) ... na začátek sezony docela dobrý skóre, jen kdyby to takhle chtělo pokračovat :o)

Obrazek