Jdi na obsah Jdi na menu
 


Trénink agility v Havlovicích 27. - 28. 9. 2009

1. 10. 2009

V létě nám při běhání skvěle a trpělivě radila Olga Edrová, takže když Luciáš našla její trénink u Sultánků v Havlovicích, neváhala nás přihlásit. Ještě v sobotu večer po závodech v Rýzmburku se holky (Luciáš s Evčou) sešli s ostatními nadšenci na organizační schůzce soustředění, kde se všichni domluvili v kolik se ráno začne a jak a co se bude trénovat. Poté jsme odjely do nedaleké Úpice, kde jsme se ubytovaly. Brownie se tu ze začátku moc nelíbilo, ale já tu byla jako doma a hned jsem si zabrala jednu postel :-). Když se hnědulka rozkoukala, tak jsme spolu řádily jak je naším dobrým zvykem :-)), pak navečeřet a hajdy na kutě, abychom všechny čtyři nasbíraly síly na druhý den.

Ráno se postavil celkem hodně technický jumping a Olga trpělivě všem vysvětlovala co a jak a kde řešit. Zaběhli jsme cca půlku a i to nám smalíkům dalo zabrat, než jsme to vyřešili správně a efektivně. Na vedlejším hřišti (mimochodem, centrum Havlovic je úplně úžasné - hřiště na hokej, fotbalové hřiště, dětský koutek - teda spíš kout :-), minigolf, tenisové kurty, hřiště na plážový volejbal a supr travnatá plocha pro hasiče, kterou využívají i Sultánci pro agility, stánek s občerstvením - no prostě pohádka pro "starousedlíky" i náhodné návštěvníky) se od rána konaly hasičské závody, což by bylo celkem v pohodě, kdyby odpoledne nezačali závodníkům starty "odstřelovat". Díky mojí reakci na střelbu bylo celkem jasné, že já už dneska na start nepůjdu :-((. Běhy largů se docela protáhly a tak další parkur - tentokrát i se zonama, se stavěl dost pozdě. Než doběhali ostatní smolíci, hasiči naštěstí dozávodili, a tak se Luciáš rozhodla zkusit co já na to. Chvíli mi trvalo, než jsem se nechala rozdovádět, ale na parkur jsem přeci jen vyrazila, na střílení jsem zapomněla a v klidu dorénovala.

Druhý den jsme si zacvičili na celkem technickém jumpu a pak ještě hodně běhavém agi parkuru, Olinka trpělivě vysvětlovala našim psovodům co dělají špatně a jak danou situaci vyřešit líp, abychom mi psíci tratě správně překonali.

Celý víkend bylo krásné počásko - na konec září prostě nádherné babí léto, takže jsme si to běhání všichni užívali.